W dniu 26 marca, w naszej szkole, klasy drugie zaprezentowały się w krótkim przedstawieniu przygotowanym z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Na scenie pojawiły się wesołe króliczki, rozkoszne baranki oraz urocze kurczątka. Dzieci były także przebrane w tradycyjne stroje krakowskie. Scenerię dopełniły takie rekwizyty jak koszyczki i  palmy a na tablicy multimedialnejpojawiły się teledyski do śpiewanych piosenek. Sala gimnastyczna tętniła kolorami! Drugoklasiści przedstawili tradycje związane z Wielkanocą, począwszy od Niedzieli Palmowej po Lany Poniedziałek. Pięknie recytowane wiersze oraz wesoło odśpiewane piosenki wprowadziły nas w klimat zbliżających się Świąt.

Po przedstawieniu miało miejsce wręczenie nagród oraz dyplomów dla zwycięzców konkursów szkolnych.

Wszystkim życzymy radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy oraz smacznego jajka i mokrego Dyngusa!

W dniu 21 marca 2024r. w ramach obchodów sześćdziesięciolecia naszej szkoły uczniowie i nauczyciele wzięli udział w akcji „60 minut tańca na 60 lat szkoły”. Pod okiem pani Katarzyny Majtczak, instruktorki tańca Viva Lationo, dzieci i młodzież odtworzyli radosne układy taneczne w rytmie zumby.  Uśmiechy na twarzach uczniów świadczą, że zabawa była udana.  Zapraszamy do śledzenia naszej strony, gdyż w planie jest wiele innych wydarzeń związanych z piękną rocznicą powstania naszej szkoły.

19 marca w Szkole Podstawowej nr 5 rozegrano miejskie zawody mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Reprezentacje naszej szkoły walecznie rywalizowały z reprezentacjami oświęcimskich szkół.  Drużyna dziewcząt zajęła 3. miejsce, a chłopców 5. miejsce. Życzymy dalszych sukcesów.

Turnieje piłki siatkowej dla klas 7 i 8 rozegrane 14 i 15 marca otworzyły cykl imprez upamiętniających obchodzone w tym roku 60-lecie Szkoły. W rozgrywkach dziewcząt tryumfowała drużyna łączonych klas 7b i 7c, drugie miejsce zajęły reprezentantki klasy 7a, natomiast trzecie miejsce klasa 8a.Turniej chłopców zakończył się zwycięstwem reprezentantów  klasy 7b i 7c, drugie miejsce zajęła 8a, a trzecie uczniowie 7a. Nagrody za udział w turnieju ufundowała Rada Rodziców.

Rywalizacja była zacięta, budziła wiele radosnych emocji, stała na wysokim poziomie sportowym.

Nadeszła kalendarzowa Wiosna. Zgodnie z kilkuletnią tradycją 21 marca uczniowie klas I-III w barwnym korowodzie przywitali Wiosnę. Zrobili to spacerując  wokół szkoły z samodzielnie wykonanymi, kolorowymi  Marzannami. Kukły słomianych panien zostały wykonane w ramach konkursu plastycznego przeprowadzonego w klasach młodszych. Dzieci zastosowały wiele technik dekoracyjnych oraz wykazały się pomysłowością i umiejętnościami konstrukcyjnymi. Najpiękniejsze i najbardziej pomysłowe Marzanny zostaną nagrodzone.