12 maja nasze uczennice wzięły udział w powiatowych eliminacjach XXXVIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Echa Poetica”.

Reprezentowały nas: drugoklasistki -Pola Mańka i Zosia Wróbel-Grodzicka oraz czwartoklasistka - Olga Romańczuk-Fiedorowicz i piątoklasistka - Zosia Karolczak.

Pola i Olga wywalczyły wyróżnienia, a Zosia Karolczak... zajęła I miejsce i awansowała do finału w Nowym Sączu!

W i e l k i e   b r a w a !

Dziewiątka na miejskich obchodach narodowego święta.

Z okazji Dnia Ziemi Dziewiątkowicze przez kilka dni starannie i z wielkim sercem porządkowali tereny wokół szkoły. Rozmowy o ekologii i poszanowaniu naszej planety, a w szczególności naszego miasta pokazały, że nasza młodzież kocha Ziemię i Oświęcim!
Bierzcie przykład z młodszych! Pamiętaj! Rok 2022 Rokiem Troski o Środowisko Naturalne w Oświęcimiu.

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisana jest akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest znakomitą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Patriotyzm i Ojczyzna. Dnia 30 kwietnia uczniowie klas IV i V swoim wystąpieniu przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli nam tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 r. i starali się wyjaśnić, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły. Młodzież  przygotowała i przedstawiła w sposób bardzo ciekawy  - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii, wkładając w to dużo serca i zaangażowania.

Trzech uczniów naszej szkoły:

Adam Kotyla

Jakub Kuc

Jakub Tofilski

zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego konkursu Krakowska Matematyka. Gratulujemy!