16 maja 2022 roku, na podwórku przed Państwową Szkołą Muzyczną, odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli z udziałem dzieci uczęszczających na świetlicę. Słoneczna pogoda wręcz sprzyjała ku temu, by oczami wyobraźni przenieść się z betonowego podwórka na majową łąkę pełną przyjemnych zapachów i dźwięków. Do zajęć wykorzystano chustę animacyjną, dzięki której dzieci mogły wziąć udział w różnych zabawach integracyjnych oraz zespołowych, m.in.: celowanie piłki do otworu w chuście, czy przenoszenie miski z wodą. Zabawy było co niemiara! Na twarzach dzieci gościł uśmiech i zadowolenie. Na koniec zajęć wychowankowie mieli okazję wykazać się twórczo i pędzlami z użyciem farb na rozwiniętej folii stretch namalować kwiecistą łąkę pełną różnorodnych owadów. Powstały piękne prace.