Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie naszych najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Uroczystość ta ma na celu zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na Czytelnika w naszej szkole miało miejsce 18.02. oraz 04.03. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach „Moja pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej”, podczas których zapoznali się z regulaminem biblioteki i księgozbiorem. Dzieci dowiedziały się , jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić przy ich czytaniu. Następnie odgadywały zagadki biblioteczne i odpowiadały na pytania dotyczące biblioteki.

Po takim wprowadzeniu , uczniowie klas pierwszych, w skupieniu i z powagą, uroczyście przyrzekali, że będą książki kochać i szanować, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na zakończenie spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki przekazane przez Instytut Książki w ramach kampanii  „Mała książka-wielki człowiek”. Strategicznym celem tego projektu jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci  w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.