W pierwszym tygodniu ferii grupa uczniów naszej szkoły przebywała na obozie narciarskim w Istebnej. Zajęcia na śniegu prowadzone były w Ośrodku Narciarskim Złoty Groń. Uczestnicy obozu codziennie przez cztery godziny uczyli się i doskonalili swoje umiejętności poruszania się na nartach. Podzieleni byli na sześć grup, w zależności od stopnia zaawansowania. Po nartach rozgrywane były turnieje gier świetlicowych oraz gry i zabawy na śniegu. Odbył się również nocny spacer z latarkami i wycieczka autokarowa na „Trójstyk”. Dzieci poznały zasady zachowania się w górach i na stoku narciarskim, oraz zasady planowania wycieczek górskich i doboru ekwipunku. Na zakończenie obozu przeprowadzono zawody narciarskie. Uczestnicy otrzymali medale i drobne upominki. Pobyt przebiegał w miłej i bezpiecznej atmosferze.

Zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym obozie narciarskim oraz zajęciach klubowych na śniegu.

Klub przygotowuje ofertę wypoczynku letniego – kolonia letnia w górach - Sidzina koło Jordanowa (przełom czerwca i lipca 2017), oraz obóz windsurfingowy w Krynicy Morskiej (lipiec 2017). Planujemy również wyprawę rowerową na Green velo .

Zarząd UKS „OświęcimSKI”