W ostatnim tygodniu nauki szkolnej przed feriami zimowymi, w dniach od 5 do 9 lutego 2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach poruszających tematykę bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiednich form komunikacji. Zbiegło się to z dniem 7 lutego – kiedy to obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu – w tej edycji pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Uczniowie klas 4 przygotowali metodą projektu plakaty na temat „Jestem bezpieczny w Internecie” a na lekcji informatyki wykorzystali grę dydaktyczną „Bezpiecznie Tu i Tam” odpowiadając na pytania poruszające bezpieczeństwo dzieci w wirtualnym świecie. Uczniowie klas 5 i 6 na lekcji zajęć komputerowych rozmawiali z nauczycielami o wzorcach dobrych zachowań oraz zwracali uwagę na brak szacunku i powszechne zjawisko hejtu w sieci. Korzystając z materiałów oglądali filmy dydaktyczne; omawiając przedstawione sytuacje poddali krytyce niewłaściwe zachowania. Uczniowie klas 7 na lekcji informatyki przygotowali i zaprezentowali plakaty na temat prawidłowych form i sposobów komunikacji za pomocą portali społecznościowych oraz narzędzi i aplikacji internetowych, zwracając uwagę na zasady netykiety oraz zwroty grzecznościowe. Jako podsumowanie wszystkich działań została zrobiona wystawa wybranych prac uczniów na korytarzu szkolnym. W trakcie zajęć uczniowie byli bardzo aktywni, a poruszane zagadnienia pokazały jak ważne jest nabywanie wzorców dobrych zachowań w sieci.