We wtorek 23 stycznia najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy 1a zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania był pan dyrektor Krzysztof Kania.

Celem uroczystości było zachęcenie  uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, kiedy czytają książki. Uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek.

Zanim jednak zostali pasowani na czytelników obejrzeli występ przygotowany przez starsze koleżanki z klasy 4a. Odpowiadali tez i zadawali pytania dotyczące biblioteki i książek.

Następnie uczniowie w  skupieniu i powadze  uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany przez panią bibliotekarkę na czytelnika szkolnej biblioteki.

Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz karteczki z prośbami książek.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.